Ολυμπιονίκες

Οι Ολυμπιονίκες μας και βιογραφικό τους, όπου είναι διαθέσιμο

Αντισφαίριση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Κανελλοπούλου Αγγελική Αντισφαίριση 1984, Λος Άντζελες 5
Σάκκαρη Μαρία Αντισφαίριση Μεικτό Διπλό 2020, Τόκιο  5-8
Τσιτσιπάς Στέφανος Αντισφαίριση Μεικτό Διπλό 2020, Tόκιο  5-8

Άρση Βαρών

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Δήμας Πύρρος Άρση Βαρών 1992, Βαρκελώνη (κατ. 82,5κ.) (1ος)                                                          1996, Ατλάντα (κατ. 83κ.) (1ος)

2000, Σίδνεϊ (κατ. 85κ.) (1ος)

2004, Αθήνα (κατ. 85κ.) (3ος)

1
Ηλιάδης Νίκος Άρση Βαρών 1976, Μόντρεαλ (κατ. 82,5 κ.) (4ος)

1984, Λος Άντζελες (κατ. 90 κ.) (6ος)

4
Ιακώβου Χρήστος Άρση Βαρών κατ. 82,5κ. 1972, Μόναχο 5
Ιωαννίδη Χριστίνα Άρση Βαρών κατ. 75κ. 2004, Αθήνα 5
Κακιασβίλι Ακάκιος Άρση Βαρών 1996, Ατλάντα (κατ. 99 κ.) (1ος)

2000, Σίδνεϊ (κατ. 94 κ.) (1ος)

1
Κασάπη Βασιλική Αρση Βαρών  +75 κιλά 2004, Αθήνα 8
Κόκκας Λεωνίδας Άρση Βαρών κατ. 91κ. 1996, Ατλάντα 2
Κωνσταντινίδης Χρήστος Αρση Βαρών  +67.5 κιλά(300κ) 1988, Σεούλ 8
Λεωνίδης Βαλέριος Άρση Βαρών 1992, Βαρκελώνη (κατ. 64κ.) (5ος)                                                1996, Ατλάντα (κατ. 64κ.) (2ος)

2000, Σίδνεϊ (κατ. 69κ.) (6ος)

2
Μαρκούλας Γιώργος Άρση Βαρών κατ. 85κ. 2004, Αθήνα 4
Μήτρου Βίκτορας Άρση Βαρών κατ. 77κ. 1996, Ατλάντα (κατ. 76κ.) (4ος)

2000, Σίδνεϊ (κατ. 77κ.) (2ος)

2004, Αθήνα (κατ. 77κ.) (5ος)

2
Σαλτσίδης Παύλος Αρση Βαρών 1988, Σεούλ (8ος)

1992, Βαρκελώνη (8ος)

1996, Ατλάντα (7ος)

7
Σαμπάνης Λεωνίδας Άρση Βαρών 1996, Ατλάντα (κατ. 59κ.)

2000, Σίδνεϊ (κατ. 62 κ.)

2
Σιδηρόπουλος Γιάννης Άρση Βαρών κατ. 60κ. 1988, Σεούλ 6
Σπύρου Χρήστος Αρση Βαρών 2000, Σίδνει 7
Τζελίλης Γιώργος Άρση Βαρών κατ. 64κ. 1996, Ατλάντα 4
Τσιντσάρης Γιάννης Άρση Βαρών κατ. 110+ 1984, Λος Άντζελες 4
Χατζηιωάννου Ιωάννα Άρση Βαρών κατ. 63κ. 2000, Σίδνεϊ 3

Γυμναστική

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Μελισσανίδης Ιωάννης Ενόργανη Γυμναστική ασκήσεις εδάφους 1996, Ατλάντα 1
Πετρούνιας Ελευθέριος Ενόργανη Γυμναστική Κρίκοι 2016, Ριο 2020, Τόκιο 1, 3
Ταμπάκος Δημοσθένης Ενόργανη Γυμναστική Κρίκοι 2000, Σίδνεϊ (2ος)                                                     2004, Αθήνα (1ος) 1,2
Τσολακίδης Βασίλης Ενόργανη Γυμναστική  δίζυγο 2012, Λονδίνο 6

Ρυθμική Γυμναστική

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Αϊνδιλή Ειρήνη Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Γεωργάτου Μαρία Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Ευθυμίου Ηλέκτρα Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5
Κάκιου Μαρία Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5
Καρυάμη Χαρά Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Μαγνησαλή Βαρβάρα Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5
Ντόνα Ευμορφία Ρυθμική Γυμναστική Ατομικό 2000, Σίνδευ 7
Πανταζή Άννυ Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5
Πανταζή Κλέλια Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Πολλάτου Άννα Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Χριστίδου Στυλιανή Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5
Χριστοδούλου Εύα Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2000, Σίδνεϊ 3
Χρονοπούλου Ελένη Ρυθμική Γυμναστική Ανσάμπλ 2004, Αθήνα 5

Ιππικό Τρίαθλο

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ
Αντικατζίδη Χάϊντι Ιππικό Τρίαθλο 2000, Σίδνεϊ

Ιστιοπλοΐα

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Α.Μ. Κωνσταντίνος Ιστιοπλοΐα κατηγορία DRAGON 1960, Ρώμη 1
Γαβρίλης Τάσος Ιστιοπλοΐα  SOLING, πλήρωμα Μπουντούρη 1980, Μόσχα 3
Δεληγιάννης Δημήτρης Ιστιοπλοΐα, SOLING (πλήρωμα Μπουντούρη) 1984, Λος Άντζελες 6
Εσκιτζόγλου Οδυσσέας Ιστιοπλοΐα κατηγορία DRAGON (πλήρωμα Κωνσταντίνου) 1960, Ρώμη 1
Ζαΐμης Γεώργιος Ιστιοπλοΐα κατηγορία DRAGON (πλήρωμα Κωνσταντίνου) 1960, Ρώμη 1
Καγιαλής Παύλος Ιστιοπλοΐα 470 2016,Ριο, 2020, TOKIO 3, 8
Κακλαμανάκης Νικόλαος Ιστιοπλοΐα κατηγορία MISTRAL 1996, Ατλάντα (1ος)                                2000, Σίδνεϊ (6ος)                                                            2004, Αθήνα (2ος) 1
Κοκκαλάνης Βύρων Ιστιοσανίδα 2012, Λονδίνο 6
Κοσματόπουλος Ανδρέας Ιστιοπλοϊα 2000, Σίνδευ 8
Κουλιγκάς Παναγιώτης Ιστιοπλοΐα,  FINN 1968, Μεξικό 5
Κραβαριώτη Βιργινία Ιστιοπλοΐα 2008, Πεκίνο (κατ. YNGLING, πλήρωμα με Μπεκατώρου & Παπαδοπούλου) 3
Μάντης  Παναγιώτης Ιστιοπλοΐα 470 2016 Ριο, 2020, TOKIO 3, 8
Μπεκατώρου Σοφία Ιστιοπλοΐα 2004, Αθήνα, (κατ. 470, πλήρωμα με Τσουλφά)                                                  2008, Πεκίνο (κατ. YNGLING, πλήρωμα με Παπαδοπούλου & Κραβαριώτη, 3η) 1,3
Μπούκης Δημήτρης Ιστιοπλοΐα  STAR (πλήρωμα Μπουντούρη) 1996, Ατλάντα 4
Μπουντούρης Αναστάσιος Ιστιοπλοΐα 1980, Μόσχα (SOLING) (3ος)

1984, Λος Άντζελες (SOLING) (6ος)

1996, Ατλάντα (STAR) (4ος)

3
Παπαδοπούλου Σοφία Ιστιοπλοϊα 2008, Πεκίνο (κατ. YNGLING, πλήρωμα με Μπεκατώρου & Κραβαριώτη) 3
Παπαθανασίου Αιμίλιος Ιστιοπλοΐα, FINN 2004, Αθήνα 5
Πελεκανάκης Λεωνίδας Ιστιοπλοΐα,  STAR (πλήρωμα Χατζηπαυλή) 1984, Λος Άντζελες 6
Ραπανάκης Άρης Ιστιοπλοΐα  SOLING, πλήρωμα Μπουντούρη 1980, Μόσχα 3
Σπυρίδης Γιώργος Ιστιοπλοΐα, SOLING (πλήρωμα Μπουντούρη) 1984, Λος Άντζελες 6
Τριγκώνης Κωνσταντίνος Ιστιοπλοϊα 2000, Σίνδευ 8
Τσουλφά Αιμιλία Ιστιοπλοΐα 2004, Αθήνα, (κατ. 470, πλήρωμα με Μπεκατώρου) 1
Χατζηπαυλής Ηλίας Ιστιοπλοΐα 1972, Μόναχο (FINN) (2ος)

1984, Λος Άντζελες (STAR) (6ος)

2

Καλαθοσφαίριση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Αγγελίδης Ντίνος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Αλβέρτης Φραγκίσκος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα                                                   2004, Αθήνα 5
Βασιλείου Ελένη Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Βασιλόπουλος Παναγιώτης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Γιαννάκης Παναγιώτης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Γλυνιαδάκης Ανδρέας Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Δελή Αικατερίνη Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Διαμαντίδης Δημήτρης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Ζήσης Νίκος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Καββαδία Τατιάνα Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κακιούζης Μιχάλης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Κακιούσης Ελευθέριος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Καλέντζου Δήμητρα Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κλιγκοπούλου Σοφία Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κωστάκη Αναστασία Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Μάλτση Ευανθία Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Μπακατσιάς Ευθύμης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Μπουρούσης Γιάννης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Ντικούδης Δημοσθένης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Οικονόμου Νίκος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Παπαδόπουλος Λάζαρος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Παπαλουκάς Θεόδωρος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Παπανικολάου Δημήτρης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα                                                   2004, Αθήνα 5
Παταβούκας Κωνσταντίνος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Πελεκάνος Μιχάλης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Πρίντεζης Γιώργος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Ρεντζιάς Ευθύμης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Σαμαρούκοβα Μαρία Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Σαρέγκου Πολύμνια Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Σιγάλας Γιώργος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Σπανούλης Βασίλης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Σταχτιάρη Ειρήνη Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Σχορτσιανίτης Σοφοκλής Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2008, Πεκίνο 5
Τασούλη Αταλάντη-Μαρί Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Τσαρτσαρής Κώστας Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Φασούλας Παναγιώτης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Φώτσης Αντώνης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα                                                  2008, Πεκίνο 5
Χατζηβρέττας Νίκος Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Χριστοδούλου Φάνης Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση ανδρών 1996, Ατλάντα 5
Χριστοφοράκη Αθηνά Καλαθοσφαίριση Καλαθοσφαίριση Γυναικών 2004, Αθήνα 7

Κανόε Καγιάκ

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ (ΘΕΣΗ)
Τσακμάκης Χρήστος Κανόε Καγιάκ 2008, Πεκίνο

 

Κωπηλασία

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Αγγελόπουλος Διονύσης Κωπηλασία (κατ. Βαρέων Βαρών) 2016,Ριο 8
Ασουμανάκη Σοφία Κωπηλασία  Διπλό Σκιφ Ελαφρών Βαρών 2016,Ριο 4
Γιάνναρος Σπυρίδων Κωπηλασία 2016,Ριο 6
Γιατζιτζίδου Χριστίνα Κωπηλασία 2012, Λονδίνο(πλήρωμα με Τσιάβου) 3
Καραμήτρος Θωμάς Κωπηλασία 2016,Ριο 8
Κόνσολας Λευτέρης Κωπηλασία διπλό σκιφ( Μαγδανής Παναγιώτης) 2012, Λονδίνο 8
Κοντομανώλης Κων/νος Κωπηλασία  κατ. Βαρέων Βαρών 1984, Λος Άντζελες 6
ΚΥΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ 2- (Δίκωπος χωρίς πηδαλιούχο) 2020, TOKIO 5
Μαγδάνης Παναγιώτης Κωπηλασία 2012, Λονδίνο 8
Μηλιώτης Παναγιώτης Κωπηλασία 2000, Σίδνευ 8
Μούγιος Δημήτρης Κωπηλασία διπλό σκιφ ελαφρών βαρών 2008, Πεκίνο (πλήρωμα με Πολύμερο) 2
Μπισκιτζή Χρύσα Κωπηλασία Διπλό Σκιφ Ελαφρών Βαρών 2008, Πεκίνο (πλήρωμα με Τσιάβου) 6
ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ 2- (Δίκωπος χωρίς πηδαλιούχο) 2020, TOKIO 5
Νικολαϊδου Κατερίνα Κωπηλασία  Διπλό σκιφ 2016,Ριο 4
ΝΤΟΥΣΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ 1x (Μονό Σκίφ) 2016, Ριο, 2020, TOKIO 6, 1
Παπαχρηστος Στέργιος Κωπηλασία 2012, Λονδίνο 4
Πέτρου Ιωάννης Κωπηλασία 2016,Ριο 6
Πολύμερος Βασίλης Κωπηλασία διπλό σκιφ ελαφρών βαρών 2004, Αθήνα (πλήρωμα με Σκιαθίτη, 3ος)  2008, Πεκίνο (πλήρωμα με Μούγιο, 2ος) 2
Σκιαθίτης Νίκος Κωπηλασία διπλό σκιφ ελαφρών βαρών (πλήρωμα με Πολύμερο) 2004, Αθήνα 3
Τζιάλλας Γιώργος Κωπηλασία 2012, Λονδίνο, 2016, ΡΙΟ 4,8
Τσιάβου Αλεξάνδρα Κωπηλασία Διπλό Σκιφ Ελαφρών Βαρών 2008, Πεκίνο (πλήρωμα με Μπισκιτζή) 6η, 2012, Λονδίνο (πλήρωμα Γιατζιτζίδου)3η 3
Τσίλης Γιάννης Κωπηλασία 2012, Λονδίνο 2016, ΡΙΟ 4,8
Χρήστου Ιωάννης Κωπηλασία 2012, Λονδίνο 2016, ΡΙΟ 4,8

Ξιφασκία

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Βουγιούκα Βασιλική Ξιφασκία 2012, Λονδίνο 5
Κωστάκος Δημήτρης Ομαδικό Σπάθης 2004, Αθήνα 8
Μαγκανουδάκη Δήμητρα Ξιφομαχία 2004, Αθήνα 8
Μανέτας Κωνσταντίνος Ξιφομαχία 2004, Αθήνα 8
Μπασματζιάν Μάριος Ξιφομαχία 2004, Αθήνα 8
Ντουράκος Τζέισον Ομαδικό Σπάθης 2004,Αθήνα 8
Σιδηροπούλου Νίκη Ξιφομαχία 2004, Αθήνα 8
Χρήστου Ιωάννα Ξιφασκία 2004, Αθηνα 8

Πάλη

 

Ελληνορωμαϊκή

(με αλφαβητική σειρά)

 

ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Αβράμης Δημήτρης Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 84κ. 2004, Αθήνα 5
Αρκουδέας Κωνσταντίνος Ελληνορωμαϊκή Πάλη κατ. 66κ. 2004, Αθήνα 6
Γαλακτόπουλος Πέτρος Ελληνορωμαϊκή Πάλη 1968, Μεξικό (κατ. 70 κ.) (3ος)                                             1972, Μόναχο (κατ. 74 κ.) (2ος) 2
Θανόπουλος Δημήτρης Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 82κ. 1984, Λος Άντζελες 2
Θάνος Κώστας Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 97κ. 2000, Σίδνεϊ 4
Κιουρεγκιάν Αρτιόμ Ελληνορωμαϊκή Πάλη κατ. 55κ. 2004, Αθήνα 3
Κουτσιούμπας Γεώργιος Ελληνορωμαϊκή Πάλη 2004, Αθήνα 8
Κουτσιούμπας Ξενοφών Ελληνορωμαϊκη Πάλη 2004, Αθήνα 7
Κωνσταντινίδης Ιορδάνης Ελληνορωμαϊκή Πάλη κατ. 90κ. 1996, Ατλάντα 6
Μοσχίδης Όθωνας Ελληνορωμαϊκή Πάλη κατ. 57κ. 1968, Μεξικό 4
Μυγιάκης Στέλιος Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 62κ. 1980, Μόσχα 1
Μωυσίδης Τάσος Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 67κ. 1960, Ρώμη 6
Ποζίδης Γεώργιος Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 90κ. 1984, Λος Άντζελες 6
Ποικιλίδης Γιώργος Ελληνορωμαϊκή Πάλη 1980, Μόσχα (κατ. 100 κ.) (5ος)

1984, Λος Άντζελες (κατ. 100 κ.) (4ος)

1984, Λος Άντζελες (Ελευθέρα Πάλη, κατ. 100 κ.) (6ος)

4
Ποικιλίδης Παναγιώτης Ελληνορωμαϊκή Πάλη 1984, Λος Άντζελες (βαρέων βαρών) (4ος)                                                     1992, Βαρκελώνη (κατ. 130 κ.) (8ος)

1996, Ατλάντα  (κατ. 130 κ.) (5ος)

4
Χολίδης Χαράλαμπος Ελληνορωμαϊκή Πάλη, κατ. 57κ. 1984, Λος Άντζελες                                       1988, Σεούλ 3

Ελευθέρα

(με αλφαβητική σειρά)

 

ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Βρυώνη Μαρία-Λουίζα Ελευθέρα Πάλη 2004, Αθήνα 8
Δεσκουλίδης Ηρακλής Ελευθέρα Πάλη 1988, Σεούλ 7
Ζυγούρη Σταυρούλα (Βούλα) Ελευθέρα Πάλη κατ. 63κ. 2004, Αθήνα 4
Καρντάνοφ Αμιράν Ελευθέρα Πάλη 2000, Σίδνεϊ (κατ. 54κ.) (3ος)                                  2004, Αθήνα (κατ. 65κ.) (4ος) 3
Λοϊζίδης Λάζαρος Ελευθέρα Πάλη κατ. 84κ. 2004, Αθήνα 6
Ξανθόπουλος Αφταντίλ Ελευθέρα Πάλη  κατ. 97κ. 2000, Σίδνεϊ 5
Τασκούδης Απόστολος Ελευθέρα Πάλη κατ. 66κ. 2004, Αθήνα 6
Χατζηιωαννίδης Γεώργιος Ελευθέρα Πάλη  κατ. 62κ. 1980, Μόσχα 3

Πετοσφαίριση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Γκιούρδας Μάριος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Κουρνέτας Βασίλειος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Κράβαρικ Αντρέι Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Λάππας Ηλίας Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Μπάεφ Θεόδωρος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Πανταλέων Σωτήρης Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Προύσαλης Κωνσταντίνος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Ρουμελιώτης Νικόλαος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Στεφάνου Γεώργιος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Τσακιρόπουλος Αντώνιος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Χατζηαντωνίου Θεόδωρος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5
Χριστοφιδέλης Κων/νος Πετοσφαίριση Πετοσφαίριση ανδρών 2004, Αθήνα 5

Ποδηλασία

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Βασιλόπουλος Λάμπρος Ποδηλασία Ολυμπιακό Ομαδικό Σπριντ 2000, Σίδνεϊ 4
Γεωργαλής Δημήτρης Ποδηλασία,                            Ολυμπιακό  Ομαδικό Σπριντ (4ος)           1χλμ. Ατομικό  (6ος) 2000, Σίδνεϊ 4
Μπάργκας Κλεάνθης Ποδηλασία Ολυμπιακό Ομαδικό Σπριντ 2000, Σίδνεϊ 4
Χειμωνέτος Γιώργος Ποδηλασία Πίστας 2004, Αθήνα 8

Πυγμαχία

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Ουζλιάν Τιγκράν Πυγμαχία  κατ. 60κ. 2000, Σίδνεϊ 5
Παυλίδης Ηλίας Πυγμαχία  κατ. 81κ. 2004, Αθήνα                                               2008, Πεκίνο 5
Στεφανόπουλος Γιώργος Πυγμαχία κατ. 91κ. 1984, Λος Άντζελες 5

Σόφτμπωλ

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Γεωργαντά Τζηννι Μαρί Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Γκέιλ Τζοάννα Αντάλι Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κανελάκη-Κλόοζμαν Χλόη-Μαρία Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Καρατζά Χριστίνα Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κουτούγκου Αικατερίνη Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Κρομύδα Αικατερίνη – Ελένη Σοφτμπωλ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Μπάσορ Λίντσει Κριστίν Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Μπάσορ Τζέσικα Λυν Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Μπούζιου Ιωάννα Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Τζαρνέσκι Βανέσα Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Φάρνγουόρθ Σάρα Ρενέ Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Φάρνγουόρθ Στέισι Λη Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7
Φάρνγουόρθ Τζέιμι Λυν Σόφτμπολ Γυναικών 2004, Αθήνα 7

Σκοποβολή

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Κορακάκη Άννα ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10µ. Αεροβόλο Πιστόλι 2020, TOKIO 6
Κορακάκη Άννα ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 25µ. Πιστόλι 2020, TOKIO 6
Κορακάκη Άννα ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10μ.αεροβόλο πιστόλι,25μ.σπορ πιστόλι 2016,Ριο 3

Στίβος

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Βασδέκη Όλγα Στίβος  Άλμα Τριπλούν 1996, Ατλάντα 5
Βόγγολη Κατερίνα Στίβος Δισκοβολία 2004, Αθήνα 8
Γκατσιούδης Κώστας Στίβος,  Ακόντιο 2000, Σίδνεϊ 6
Γκουντενoύδη Χρυσούλα Στίβος 4✕400 ομαδικό 2004, Αθήνα 8
Δεβετζή Χρυσοπηγή Στίβος, Άλμα Τριπλούν 2004, Αθήνα                                                      2008, Πεκίνο (3η) 2
Θάνου Κατερίνα Στίβος 100μ. 2000, Σίδνεϊ 2
Ιακωβάκης Περικλής Στίβος 2008, Πεκίνο 8
Καραλής Εμμανουήλ Στίβος Άλμα επί Κοντώ 2020, TOKIO 4
Κελεσίδου Τασούλα Στίβος Δισκοβολία 2000, Σίδνεϊ                                                       2004, Αθήνα 2
Κεντέρης Κώστας Στίβος, 200μ. 2000, Σίδνεϊ 1
Κουκοδήμος Κώστας Στίβος Άλμα εις Μήκος 1992, Βαρκελώνη 6
Κυριακοπούλου Νικόλ Στίβος Άλμα επί Κοντώ 2020, TOKIO 8
Λεμπέσης Σπύρος Στίβος,  Ακόντιο 2012, Λονδίνο 7
Μανιάνι Μιρέλα Στίβος,  Ακόντιο 2000, Σίδνεϊ                                                       2004, Αθήνα (3η) 2
Μελέτογλου Χρήστος Στίβος, Άλμα Τριπλούν 2004, Αθήνα 6
Μπακογιάννη Νίκη Στίβος  Άλμα εις Ύψος 1996, Ατλάντα 2
Μπουντά Χαρίκλεια Στίβος, 4400 Σκυταλοδρομία 2004, Αθήνα 8
Ντόβα Δήμητρα Στίβος, 4400 Σκυταλοδρομία 2004. Αθήνα 8
Νντρισμπιώτη Αντιγόνη Στίβος 20.000μ. Βάδην 2020, TOKIO 8
Ξάνθου Νίκη Στίβος Άλμα εις Μήκος 1996, Ατλάντα 4
Ουζούνη Καλλιόπη Στίβος Σφαιροβολία 2000, Σίδνεϊ 7
Παπακώστας Λάμπρος Στίβος  Άλμα εις Ύψος 1996, Ατλάντα 6
Παπανικολάου Χρήστος Στίβος, Άλμα Επί Κοντώ 1968, Μεξικό 4
Παπαχρήστου Παρασκευή Στίβος Άλμα εις Μήκος 2016,Ριο 8
Πατουλίδου Παρασκευή Στίβος 100μ. Εμπόδια 1992, Βαρκελώνη 1
Ρουμπάνης Γεώργιος Στίβος, Άλμα Επί Κοντώ 1956, Μελβούρνη 3
Στεφανίδη Αικατερίνη Στίβος Άλμα επί Κοντώ 2016, Ριο, 2020, Tόκιο 1, 4
Τεντόγλου Μιλτιάδης Στίβος Άλµα σε Μήκος 2020, TOKIO 1
Τζιωρτζής Σταύρος Στίβος, 400μ. Εμπόδια 1972, Μόναχο 6
Τσικούνα Στέλλα Στίβος Δισκοβολία 2000, Σίδνεϊ 5
Τσουμελέκα Αθανασία Στίβος  20.000μ. Βάδην 2004, Αθήνα 1
Φιλιππίδης Κων/νος Στίβος Επί Κοντώ 2012, Λονδίνο 7η 2016, ΡΙΟ 7η 7
Χαλκιά Φανή Στίβος, 400μ. Εμπόδια 2004, Αθήνα 1

Ταεκβοντό

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Αθανασοπούλου Αρετή Tae Kwon Do 2000, Σίνδευ 8
Μουρούτσος Μιχάλης Tae Kwon Do κατ. 58 κ. 2000, Σίδνεϊ 1
Μυστακίδου Ελισάβετ Tae Kwon Do κατ. 67 κ. 2004, Αθήνα 2
Νικολαΐδης Αλέξανδρος Tae Kwon Do κατ. 80 κ. 2004, Αθήνα                                                      2008, Πεκίνο 2

Τζούντο

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Ηλιάδης Ηλίας Τζούντο κατ. -81κ. 2004, Αθήνα 2012, Λονδίνο 1, 3
Καραγιαννοπούλου Μαρία Τζούντο κατ. 48κ. 2004, Αθήνα 5
Τελτσίδου Ελισάβετ Τζούντο 70κ. (Μεσαίων Βαρών) 2020, Τόκυο 7

Τοξοβολία

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Βαβάτση Φωτεινή Τοξοβολία Ολυμπιακό Τόξο – Ομαδικό Γυναικών 2004, Αθήνα 5
Ρωμάντζη Ελπίδα Τοξοβολία Ολυμπιακό Τόξο – Ομαδικό Γυναικών 2004, Αθήνα 5
Ψάρρα Ευαγγελία Τοξοβολία Ολυμπιακό Τόξο – Ομαδικό Γυναικών 2004, Αθήνα 5

Υγρός Στίβος

Καταδύσεις

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Γαβριηλίδης Ιωάννης Καταδύσεις 2004, Αθήνα 7
Γεωργάτου Διαμαντίνα Καταδύσεις 2004, Αθήνα 8
Κουτσοπέτρου Σωτηρία Καταδύσεις 2004, Αθήνα 8
Μπίμης Θωμάς Συγχρονισμένη Κατάδυση 3μ. 2004, Αθήνα 1
Παππά-Παππαβασιλοπούλου Ευτυχία Καταδύσεις 2004, Αθήνα 8
Σιρανίδης Νίκος Συγχρονισμένη Κατάδυση 3μ. 2004, Αθήνα 1
Σφακιανού Φλωρεντία Καταδύσεις 2004, Αθήνα 8
Τράκας Σωτήρης Συγχρονισμένη Κατάδυση 10μ. 2004 Αθήνα 7

Κολύμβηση

(με αλφαβητική σειρά)

ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Αγγελοπούλου Βασιλική Κολύμβηση 400 μικτή 2004, Αθήνα 8
Αντωνόπουλος Απόστολος Κολύμβηση 2004, Αθήνα 8
Γιαννιώτης Σπύρος Κολύμβηση 1500μ. Ελεύθερο, 10χλ. Ανοικτής θαλάσσης 2004,Αθήνα 5η, 2016, ΡΙΟ 2η 2
ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 50μ. Ελεύθερο 2020, TOKIO 5
Ζήσιμος Ανδρέας Κολύμβηση 2004 Αθήνα 8
Κοκκώδης Γιάννης Κολύμβηση  400μ. μεικτής ατομικής 2004, Αθήνα 6
Μαγγανάς Δημήτριος Κολύμβηση 2004, Αθήνα 8
Νιαγκουάρα Νέρι-Μάντεϋ (Αντιπρόεδρος Β’) Κολύμβηση,  100μ. ελεύθερο 2004, Αθήνα 6
Ξυλούρης Νίκος Κολύμβηση 4×200 ελεύθερο 2004, Αθήνα 8

 

Συγχρονισμένη Κολύμβηση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Αναστασίου Σαβίνα – Αγλαϊα Συγχρονισμένη Κολύμβηση ΟΜΑΔΙΚΟ 2004, Αθήνα 8
Γεωργίου Ελένη Συγχρονισμένη Κολύμβηση ομαδικο 2004, Αθήνα 8
Γουδά Ευφροσύνη Συγχρονισμένη Κολύμβηση (ατομικό) + ΟΜΑΔΙΚΟ 2004, Αθήνα 8
Θαλασσινίδου Χριστίνα Συγχρονισμένη Κολύμβηση (ατομικό) + ΟΜΑΔΙΚΟ 1992, Βαρκελώνη 6
Ιωάννου Αποστολία Συγχρονισμένη Κολύμβηση 2004, Αθήνα 8
Κουτσούδη Ευγενία Συγχρονισμένη Κολύμβηση ομαδικο 2004, Αθήνα 8
Πελεκάνου Όλγα Συγχρονισμένη Κολύμβηση ομαδικο 2004, Αθήνα 8
Πλατανιώτη Ευαγγελία Συγχρονισμένη Κολύμβηση ντουετο 2012, Λονδίνο 8
Σολωμού Δέσποινα Συγχρονισμένη Κολύμβηση ντουετο 2012, Λονδίνο 8
Φτούλη Ελευθερία Συγχρονισμένη Κολύμβηση ομαδικο 2004, Αθήνα 8
Χριστοδούλου Μαρία Συγχρονισμένη Κολύμβηση 2004, Αθήνα 8

10χλµ. Μαραθώνιος Κολύμβησης

(Με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ THΛΕΦΩΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΚΥΝΗΓΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 10χλµ. Μαραθώνιος Κολύμβησης 2020, TOKIO 5 6955365341

 

Υδατοσφαίριση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
Αντωνάκου Σταυρούλα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Αρώνης Αντώνιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Ασημάκη Αλεξάνδρα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
Ασιλιάν Δήμητρα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Αφρουδάκης Γιώργος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα (6ος)                                                2004, Αθήνα (4ος) 4
Αφρουδάκης Χρήστος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6  2020,  TOKIO 2 2
Βλοντάκης Αντώνης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Βολτυράκης Γεράσιμος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Βόσσος Ιωάννης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
ΓΑΛΑΝΙΔΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Γαλανόπουλος Στέφανος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
ΓΕΝΗΔΟΥΝΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Γεννηδούνιας Κων/νος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Γερόλυμου Αγγελική ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
Γεωργαράς Συμεών ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Γιαννόπουλος Κυριάκος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Γιαννόπουλος Σπύρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
ΓΚΙΟΥΒΕΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Γούνας Αλέξανδρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Γούνας Ανδρέας ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Δελάκας Ευάγγελος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Δεληγιάννης Νικόλαος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
ΔΕΡΒΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Δερβίσης Γεώργιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Ελληνάκη Γεωργία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
ΖΕΡΔΕΒΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Θεοδωρόπουλος Αργύρης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Θωμάκος Γιάννης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Ιωσηφίδου Σοφία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
Καϊάφας Φίλιππος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Καλακώνας Θεόδωρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα (6ος)                                                2004, Αθήνα (4ος) 4
ΚΑΠΟΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Καπράλος Σπύρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Καραγιάννη Ευτυχία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Καραπατάκη Αγγελική ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Κεφαλογιάννης Αριστείδης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Κοζομπόλη Σταυρούλα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Κοκκινάκης Κώστας ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2008, Πεκίνο 7
ΚΟΛΟΜΒΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Κολόμβος Χριστόδουλος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Λαρά Γεωργία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Λιόση Κυριακή ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Λοράντος Θεόδωρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Λούδης Κων/νος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα (6ος)                                                2004, Αθήνα (4ος) 4
Μάζης Δημήτριος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Μαυρωτάς Γεώργιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Μελιδώνη Αντιόπη ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Μιτελούδης Δημήτρης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2008, Πεκίνο 7
Μουδάτσιος Ξενοφών ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Μουρίκης Κων/νος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Μυλωνάκη Ανθούλα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Μυλωνάκης Εμμανουήλ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2008, Πεκίνο 7η 2016,ΡΙΟ 6η 6
Μωραΐτη Αντωνία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Μωραϊτίδου Ευαγγελία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Ντόσκας Γεώργιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2008, Πεκίνο 7
Οικονομοπούλου Αικατερίνη ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Παπαναστασίου Αναστάσιος (Γάτος) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Παπαναστασίου Αναστάσιος (πιλότος) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Πάτρας Ευάγγελος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Ποντικέας Κυριάκος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Ρέππας Γεώργιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Ρουμπέση Αντιγόνη ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2004, Αθήνα 2
Σάντα Στέφανος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Σελετόπουλος Δημήτριος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελς 8
Σιταρένιος Μάρκελος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
ΣΚΟΥΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Σταθάκης Σωτήριος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1984, Λος Άντζελες 8
Σχίζας Αναστάσιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2004, Αθήνα 4
Τσουκαλά Χριστίνα ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
Τσουρή Μαρία ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση γυναικών 2008, Πεκίνο 8
Φλέγκας Κων/νος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2020, TOKIO 2
Φουντούλης Ιωάννης ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 2016,Ριο 6
Χατζηθεοδώρου Θεόδωρος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα (6ος)                                                2004, Αθήνα (4ος) 4
Χατζής Θωμάς ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6
Ψύχος Γεώργιος ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ Υδατοσφαίριση Ανδρών 1996, Ατλάντα 6

Χειροσφαίριση

(με αλφαβητική σειρά)
ONOMA ΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ (ΘΕΣΗ)
Αλβανός Αλέξανδρος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Βασιλάκης Αλέξανδρος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Βόγλης Ευάγγελος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Γραμματικός Νίκος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Ζαραβίνας Γιώργος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Ζιβούλοβιτς Σάσα Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Καρυπίδης Σάββας Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Καφφάτος Δημήτρης Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Κοκολοδημητράκης Νίκος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Μπαλωμένος Σπύρος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Τζιμούρτος Δημήτρης Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Τρουπής Ανδρέας Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Χαλκίδης Γιώργος Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Χατσατουριάν Γρηγόρης Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6
Χρυσόπουλος Ιωάννης Χειροσφαίρισης 2004, Αθήνα 6

 

Top